Ogłoszenia - Wielowieś

pobrany plik

Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą 01.09.2019
  1. Bardzo dziękuję osobom sprzątającym za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dożynki. Bardzo proszę o przygotowanie wnętrza świątyni na uroczystość odpustową narzeczonych oraz osoby: Stachów Mieczysław, Błażewska Jolanta, Kula – Oporska Beata.  O zrobienie porządków wokół kościoła proszę osoby: Szmigielski Grzegorz, Dobaj Bronisława, Bednarz Beata, Socha Judyta.
  2. W tym tygodniu  Msza Św. we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o g. 18.00, dodatkowo w poniedziałek o 16.30 oraz w sobotę o g. 15.00.
  3. We wtorek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek od g. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Po południu okazja do spowiedzi od g. 17.00.
  5. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego, modlimy się za dzieci, młodzież oraz za nauczycieli o potrzebne łaski i siły w nowym roku szkolnym. Dzieciom klas I poświecę tornistry, a na wszystkie dzieci czeka szkolny upominek. Po Mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas I, II, III i IV. Na spotkaniu rodzice zgłaszają dzieci z klas I do przygotowania pierwszokomunijnego.
  6. W czwartek Msza Św. w intencji Służby liturgicznej i jej rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie.
  7. W czwartek Mszą Św. rozpocznie się spotkanie z rodzicami i kandydatami do Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców i młodzież klas 6 i 7, którzy rozpoczynają w tym roku swoje trzyletnie przygotowanie.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas ostatniej zbiórki. Na fundusz remontowy złożono 1425 zł a dla organisty 797 zł.
  9. Ruszyły zapisy do scholi. Wszyscy chętni, którzy chcą ubogacać liturgię swym śpiewem są serdecznie zaproszeni. Zapisy u organisty.
  10. Chłopcy, od 3 klasy wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą się zgłaszać do końca miesiąca do zakrystii.
  11. W sobotę tradycyjnie w przeddzień odpustu, Msza Św. i procesja na cmentarz gdzie modlić się będziemy za zmarłych parafian.
  12. W sobotę modlimy się za Żywy Różaniec
  13. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 będziemy sprawować Mszę św. odpustową ku czci Narodzenia NMP. Sumie odpustowej będzie przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosi Ks. Marcin Gęsikowski. Jak co roku poświęcimy również ziarno na zasiew. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, rodziny, przyjaciół, na święto patronalne naszej parafii. Nie będzie w tym dniu Mszy św. do południa. Kto chciałby upiec ciasto na odpust lub ofiarować jakieś dary na posiłek odpustowy jest proszony o zgłoszenie tego w zakrystii. Przy okazji serdecznie dziękuję parafianom którzy przez cały rok dzielą się różnymi darami.
  14. Polecam prasę katolicką.  W Niedzieli przeczytamy jak przebaczyć niewybaczalne, czy człowiek musi cierpieć oraz dodatek na 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a w Gościu wspomnienia września 1939 roku, komu potrzebny jest egzorcysta oraz jak można zagubić się w sieci. Jest nowy numer Małego Gościa a w nim wiele ciekawych treści dla dzieci, zabawy, łamigłówki oraz specjalny dodatek na nowy rok szkolny.